Švedska slomila otpor Slovaka: Gol s bijele tačke dovoljan za velika tri boda

0

Reprezentacija Švedske slavila je minimalnu pobjedu nad Slovačkom rezultatom 1:0 i tako došla nadomak plasmana u nokaut fazu Evropskog prvenstva.

Šveđani, koji su otkinuli bod Španiji u prvom kolu, slavili su protiv direktnog rivala u borbi za nokaut fazu, piše Scsport.ba.

Prvo poluvrijeme bilo je jedno od najslabijih na ovom Evropskom prvenstvu. Nije bilo mnogo prilika, ali ni uzbuđenja.

No, nastavak donosi nešto bolju i otvoreniju igru na obje strane, što je donijelo i prilike. Odličnu intervenciju upisao je Martin Dubravka u 60. minuti kada je Ludwig Augustinsson šutirao glavom sjajno.

Ipak, golman Slovačke je skrivio penal u 76. minuti i tada smo vidjeli jedini gol na utakmici. Siguran je bio Emil Forsberg sa bijele tačke za veliku pobjedu Šveđana.